Skip to content

Cyber Security Služby

it-img

Konzultace IT bezpečnosti

Vybudování a rozběhnutí funkčního e-shopu, webových stránek, aplikací a firemní informační infrastruktury vyžaduje odborné poradenství, a to nejen z hlediska aplikační úrovně a sítí, ale především v oblasti zabezpečení a ochrany dat před hackerskými útoky.

Odbornou konzultaci by měl provádět pouze specialista s patřičným certifikátem a zkušenostmi, který také předloží návrh řešení s ohledem na výsledky své práce (penetračních testů a skenu zranitelnosti), společně se školením zaměstnanců (sociálním inženýrstvím).

Penetrační testy

Penetrační testy, Black Box nebo White Box provádí zkušební průnik do podnikové IT infrastruktury, do rozhraní webových stránek, aplikací a funkčních e-shopů, a to tak, že simulují napadení těchto systémů hackery.

Zjistí se tím jejich slabá místa, která by mohla být nezvaným útočníkem snadno prolomitelná. Výsledky penetračních testů jsou pak zdrojem pro vhodné návrhy řešení, jak slabiny posílit, případně zcela eliminovat.

threat-img
security-img

Sken zranitelností

Bezpečnostní rizika IT infrastruktury ve firmě a organizaci a dále u webových stránek, aplikací a e-shopů, řeší sken zranitelností. Měl by se provádět pravidelně, neboť i u zdánlivě dobře zabezpečených struktur a sítí se častokrát nachází slabá místa v procesu neustálých technologických změn.

Cílem skenu zranitelností je zabezpečení funkčních aplikací, webových stránek, e-shopů a ochrana majetku firmy v důsledku kybernetických útoků, stabilita postavení na trhu a její bezproblémové fungování.

Phishing

Zjistěte kolik vašich zaměstnanců se může stát obětí phishingu!

Spear phishing je vyšší level obyčejného (anonymního) phishingu, je zacílený na konkrétního člověka, nejčastěji s velkým vlivem ve firmě. Liší se tím, že jej nezachytí běžný antivir (nejeví se jako spam), je napsaný dobře česky bez gramatických chyb a pochází od osoby, kterou dotyčný pravděpodobně zná.

Slabým místem je vždy příloha, která se zdánlivě tváří jako neškodná (např. fotografie), ale ve skutečnosti po jejím otevření a spuštění odesílá útočníkovi citlivá data, např. pomocí makra nebo programu. Důležitá je tedy především prevence – školení zaměstnanců, jak si v takovém případě počínat.

plan-img
Zpět
Telegram
Messenger