Máte dotaz? Zavolejte nám +420 776 851 028

Služby

Security Operations Centre
soc

Security Operations Centre

Vrcholový management českých firem si stále více uvědomuje potřebu zvládat kybernetické hrozby ve firmách. Nejde jen o povinnosti vyplývající ze zákona o kybernetické bezpečnosti, ale také o stále častější kybernetické útoky na kritickou infrastrukturu a výrobní podniky. Mnohým z nich přitom chybí nejen technické zabezpečení pro odhalování, vyšetřování a reakci na kybernetické hrozby, ale také vyškolený personál. Vybavení a řízení takového týmu však vyžaduje značné finanční prostředky. Řešením může být outsourcing služeb SOC (Security Operation Center), čímž se minimalizují kybernetické hrozby a finanční náklady společností.

OT SOC

Industrial Security Operation Center

Skener zranitelností je automatický nástroj, který posuzuje možné bezpečnostní zranitelnosti počítačů, interních a externích sítí, komunikačních zařízení, skenuje webové aplikace a hledá bezpečnostní chyby, jako je Cross-site scripting, SQL Injection, Command Injection, Path Traversal a nezabezpečené konfigurace serveru které mohou být zneužity kybernetickými zločinci. Výsledný report o posouzení zranitelností vám pomůže rychle identifikovat slabá místa zabezpečení, která je třeba vyřešit.

Skenování zranitelností​
Sociální inženýrství​
IT SOC

Sociální inženýrství

Sociální inženýrství je umění manipulace, ovlivňování a klamání která využívá lidské chyby k získání soukromých informací nebo získat kontrolu nad vaším počítačovým systémem. V oblasti kybernetické kriminality mají tyto podvody typu “human hacking” tendenci lákat nic netušící uživatele k vyzrazení dat, šíření malwarových infekcí nebo k poskytnutí přístupu do omezených systémů. Hacker může k získání nelegálního přístupu použít telefon, e-mail, klasickou poštu nebo přímý kontakt. Příkladem je phishing nebo spear phishing.

Podvody založené na sociálním inženýrství jsou postaveny na tom, jak lidé myslí a jednají. Útoky sociálního inženýrství jsou proto obzvláště užitečné pro manipulaci s chováním uživatele. Jakmile útočník pochopí, co motivuje jednání uživatele, může jej účinně oklamat a manipulovat s ním.

certs

Vzdělávání je pro nás důležité

Cyber Hazard

Sledujte nás na sociálních sítích!